چاپ گلاسه

چاپ فوتوگلاسه

توضیحات اجمالی

در هنگام چاپ یک کتاب، مجله یا یک برگه برای حفظ روشنی، شفافیت و درخشندگی آن محصول از چاپ گلاسه استفاده می شود. چاپ گلاسه پوششی است که وقتی روی کاغذ قرار می گیرد موجب درخشنده گی آن می دشود. در هنگام ساخت این نوع متریال، ابتدا ورقه گلاسه براق روی کاغذ قرار گرفته و سپس توسط یک غلطک به کاغذ چسبانده می شود. حرکت این غلتک به از بین بردن ناصافی های سطح کاغذ و گلاسه کمک می کند. شاید این سوال برایتان پیش آید که چرا از کاغذ گلاسه در هنگام چاپ کتاب استفاده می گردد؟ به دلیل اینکه کاغذ گلاسه علاوه بر زیبایی ناشی از درخشنده گی، از نشت کردن جوهر نوشتنی های کتاب نیز جلوگیری کرده و در نهایت کتاب را در برابر رطوبت و هرعامل آسیب زننده ای حفظ می کند.

ونوس لیزر

کاغذ با چاپ فوتوگلاسه یا بدون چاپ فتوگلاسه؟

بعد از چاپ مستقیم انتخاب روکش دار بودن یا نبودن چاپ شما احتمالا تنها انتخابی است که قرار است انجام بدید. پس عاقلانه بی اندیشید. در چاپ فوتوگلاسه روکشی از جنس کائولینیت به دو طرف کاغذ شما اعمل می گردد. این نوع پوشش گلاسه انواع مختلفی دارد؛ براق، مات و نیمه مات. از انواع پوشش های گلاسه به جز پوشش مات در عکاسی ها و کار های هنری استفاده می گردد. به این علت که بعد از عکاسی یا طرح هنری رنگ ها به الیاف کاغذ نفوذ پیدا نمی کنند و روی سطح باقی می مانند؛ سپس پوشش گلاسه براق علاوه بر داشتن کیفیت شفاف و زیبا به حفظ رنگ های اثر هنری شما کمک می کند. و معمولا پوشش های مات برای چاپ های دارای نوشتار مورد استفاده قرار می گیرند. زیرا در چاپ موارد نوشتاری جوهر نوشتار در انفاذ کاغذ نفوذ کرده و به داخل الیاف کاغذ راه پیدا می کند. یکی از مواردی که باید به آن ها توجه کنید این است که چاپ با پوشش فوتوگلاسه نور را منعکس می کند در حالیکه چاپ های بدون پوشش این حالت را ایجاد نمی کنند. انعکاس نور از روی این گونه چاپ های شفاف گاهی منجر به اختلال در خواندن نوشته های متن می گردد حتما با این موضوع در رستوران هنگام خواندن منو غذا مواجه شده اید!

چاپ فتوگلاسه

انواع کاغذهای دارای پوشش

کاغذهای روکش دار در کارخانه های تولید کاغذ تولید می شوند و نباید با کاغذ چاپ شده تجاری با روکش UV اشتباه گرفته شود.

کاغذ با پوشش براق

این نوع پوشش براق و از کنتراست بالا و یک طیف رنگی گسترده تر نسبت به انواع دیگر کاغذ تهیه شده است. موارد مصرف این نوع پوشش اغلب برای بازاریابی کالا و در چاپ مجلات با تصاویر رنگی با کیفیت استفاده می شود.کاغذ براق به تصاویر رنگی چاپ شده در مواردی که زیبایی تصاویر بسیار حائض اهمیت است، زیبایی می بخشد. با این حال، داشتن پوشش شفاف برای چاپ همان طور که پیش از این ذکر شد، می تواند تابش خیره کننده ای داشته باشد، که خواندن هر متن را دشوار می کند.

کاغذ با پوشش Dull (کدر)

استفاده از این نوع پوشش ها در چاپ کاغذ زمانی که کیفیت تصویر و متن برای مخاطب مهم است توصیه می گردد.کاهش تابش خیره کننده بر روی کاغذ با این پوشش، خواندن متن را آسان می کند، در حالی که سطح روکش دار یک پایه صاف و با کیفیت بالا برای تولید تصویر فراهم می کند.

- کاغذ با پوشش مات

یک پوشش ساده و صیقلی با شفافیت کمتر نسبت به پوشش های براق می باشد. از نظر کیفیت سطح متوسطی دارد و در نتیجه کمترین هزینه را در بر می گیرد.

کاغذ با پوشش Cast (نوعی لایه براق و نسبتا ضخیم)

این نوع پوشش بسیار شفاف می باشد. برای چاپ و پوشش تصاویری که از نظر کیفیت برایتان بسیار حائض اهمیت می باشند بسیار توصیه می گردد. این نوع پوشش از نظر وزنی سنگین بوده و در نتیجه تمایل به ترک خوردگی دارد. بنابراین برای هر نوع چاپی توصیه نمی گردد. کار با کاغذهای دارای این پوشش سخت تر است و نسبت به سایر پوشش های به کار رفته در صنعت چاپ، بسیار گران است.

چاپ عکس دیجیتال

تماس با ما

  • تهران ، خیابان انقلاب ، پل چوبی ، خیابان سپاه شمالی

    نبش کوچه فروردین،پلاک 60، واحد13

  • 40 35 68 77 (021)

  • info@venus-laser.com

ساعت کاری

  • شنبه تا چهارشنبه ...... 9 صبح تا 6 شب

    پنج شنبه ...... 9صبح تا 1 بعداظهر