×

Warning

Error loading component: com_users, Component not found.
Error loading component: com_languages, Component not found.
Error loading component: com_jmap, Component not found.
چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن

روش کار سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن چاپی ارزان، با کیفیت و بسیار ماندگار است که هیچ روش چاپ دیگری همه این مزایا را کنار هم ندارد.
مجموعه ونوس لیزر با سابقه طولانی در حوزه چاپ سابلیمیشن افتخار دارد تا گوشه ای از خدمات خود را در این حوزه به شما دوستان و همراهان گرامی معرفی نماید.
چاپ سابلیمیشن نوعی چاپ همه منظوره می باشد که میتوان از آن در صنایع گسترده ای استفاده کرد.
مجموعه ونوس لیزر به صورت تخصصی از مرحله طراحی تا چاپ کاغذ و پرس تا اجرای سنگ روی پارچه و لباس فعالیت میکند به همین دلیل در این مقاله فقط بحث چاپ پارچه موضوع صحبت ماست، با ما همراه باشید.
روش کلی چاپ سابلیمیشن به این صورت است که ابتدا تصویر مورد نظر توسط پرینتر روی کاغذ مخصوص چاپ شده و سپس توسط پرس یا دستگاه کلندر و تحت حرارت و فشار مناسب، طرح چاپ شده روی پارچه منتقل می شود.
ما در طبیعت چندین حالت تبدیل داریم جامد به مایع، مایع به گاز و یا برعکس و حالتی دیگر از جامد به گاز(تصعید) می باشد که این حالت زمانی اتفاق می افتد که جسم جامد در معرض دمای ۱۸۰تا 210 درجه سانتیگراد قرار بگیرد در این صورت باعث می شود که مستقیما از حالت جامد به گاز تبدیل شود . با استفاده از این روش می توان تصویر چاپ شده را از روی کاغذ مخصوص به شی مورد نظر منتقل کرد.
در این روش شما کافی است تصویر دلخواه تان را با استفاده از یک پرینتر و با استفاده از جوهر سابلیمیشن روی کاغذ مخصوص چاپ کنید. سپس تصویر چاپ شده روی شی مورد نظر قرار بدهید و در مجاورت گرما و فشار بر سطح جسم وارد کنید.
به عنوان مثال برای چاپ لباس ، کاغذ چاپ شده روی لباس قرار گرفته و بعد از پرس و تحت حرارت و فشار مناسب طرح مورد نظر روی پارچه نقش می بندد.

مزایای چاپ سابلیمیشن

این نوع چاپ از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار است و دارای کیفیت و وضوح بالایی است ، پارچه بعد از چاپ به هیچ عنوان خاصیت نرمی و لطافت خود را از دست نداده و رنگ سابلیمیشن هیچ تاثیری روی خواص چارچه ندارد.
روشهای مختلفی برای چاپ پارچه وجود دارد، ولی در بین همه روشها سابلیمیشن از نظر کیفیت و ماندگاری و قیمت از بقیه روشها بسیار مناسب تر میباشد. کیفیت چاپ در طول سالیان به علت شستشو و نور خورشید به هیچ عنوان دچار افت نشده و بعد از سالها استفاده هم درست مانند روز اول تصاویر کاملا شارپ و شفاف هستند.
از دیگر مزایای این نوع چاپ سرعت بالای آن در عین قیمت پایین تر نسبت به بقیه انواع روشهای چاپ است که باعث شده تولیدی های بزرگ برای چاپ محصولاتشان این روش چاپ را برگزینند.
چاپ سابلیمیشن

معایب چاپ سابلیمیشن

     شاید بتوان گفت تنها موردی که از معایب چاپ سابلیمیشن محصوب میشود این نکته باشد که این نوع چاپ روی پارچه های پنبه ای از کیفیت پایینی برخوردار است.

پرینتر سابلیمیشن

مهمترین فاکتور تاثیر گذار روی کیفیت و همچنین هزینه چاپ انتخاب مناسب ترین پرینتر برای چاپ سابلیمیشن است.
معمولا دستگاههای چاپ سابلیمیشن به صورت مستمر و طولانی مدت به کار گرفته میشوند از همین رو انتخاب دستگاه مناسب برای انجام این کار یکی از مهمترین فاکتورهای ما برای خدمت رسانی به شما دوستان عزیز میباشد.
بهره مندی از جدید ترین هد های اپسون و به روزترین پرینترها که در حین کار کیفیت چاپ را ثابت نگه داشته و مانع از افت کیفیت در کارهای طولانی میشود.
مجموعه ونوس لیزر با داشتن به روز ترین دستگاههای چاپ سابلیمیشن و با طرفیت بالای چاپ در روز همواره در کنار شما همراهان گرامی خواهد بود.

چاپ کاغذ سابلیمیشن

همانطور که گفته شد روش چاپ سابلیمیشن با استفاده از فرایند تصعید (تبدیل جامد به گاز) صورت میگیرد، که ابتدا تصویر روی کاغذ چاپ شده و سپس به روی پارچه منتقل می شود، در این مقاله میخواهیم توضیحی کوتاه در مورد کاغذ سابلیمیشن ارائه نماییم.
کاغذ های سابلیمیشن در سایزها ، گرماژ و کیفیت های متفاوت تولید میشوند، که هر کدام برای کارهای مربوط به خود مناسب میباشند.
برای چاپ روی پارچه معمولا از کاغذ سابلیمیشن با گرماژ 30 تا 60 گرم و عرض 160 سانتیمتر استفاده میشود که در توضیح وزن کاغذ باید گفت هرچه تصویر پر رنگ تر بوده و میزان جوهر روی گاغذ بیشتر باشد مجبور به استفاده از کاغذ هایی با گرماژ بالاتر هستیم که البته هزینه چاپ را هم تا حدودی افزایش میدهد و برعکس موضوع هم صادق است که برای کارهای کمرنگ تر استفاده از کاغذ های سبک تر به صرفه تر می باشد.

کوتینگ کاغذ سابلیمیشن

مهمترین فاکتور در انتخاب کاغذ، بحث کوتینگ کاغذ میباشد.
بعد از انتقال چاپ از کاغذ به پارچه مقداری از رنگ روی کاغذ باقی می ماند که باعث هدر رفت جوهر شده و در نتیجه باعث افزایش مصرف جوهر و همچنین افزایش هزینه چاپ میشود ، برای جلوگیری از این هدر رفت سطح کاغذ با ماده ای به نام کوتینگ پوشش داده شده که از نفوذ جوهر به داخل کاغذ جلوگیری کرده و بیشترین برگردان را روی پارچه دارد، همچنین نسبت به کاغذ سابلیمیشن بدون کوتینگ از کیفیت و همچنین قیمت بالا تری برخوردار است، البته هزینه بالاتر با کاهش مصرف جوهر تا حدود زیادی جبران خواهد شد.
چاپ سابلیمیشن
کاغذ دیواری سه بعدی

جوهر سابلیمیشن

بدون شک اصلی ترین فاکتور تعیین کننده کیفیت چاپ و زنده بودن تصاویر جوهر مصرفی چاپ می باشد.
استفاده از جوهر های مرغوب (معمولا ساخت کشور کره) تاثیر چشم گیری در کیفیت چاپ دارد. جوهر های مرغوب معمولا از قیمت بالاتری به نسبت جوهر های کم کیفیت تر برخوردارند، اما به علت دانسیته و پوشش دهی بالاتر مصرف این نوع جوهر ها کمتر از نمونه های چینی میباشد و در نتیجه تا حدود زیادی قیمت بالای خود را جبران کرده و چاپ دلپذیر تری برای ما به ارمغان میاورند.
البته استفاده از جوهر مرغوب باعث افزایش عمر هد دستگاه میگردد که خود فاکتوری بسیار مهم و تاثیر گذار در قیمت چاپ است.

هد پرینتر چاپ سابلیمیشن

در سالهای اخیر با توجه به اقبال روز افزون نسبت به چاپ سابلیمیشن هر روزه شاهد معرفی دستگاهها و تکنولوژی های جدید تری در این زمینه میباشیم.
هد های چاپ سابلیمشن با مشخصات مختلف در حال تولید میباشند که معمولا همگی آنها ساخت شرکت اپسون ژاپن میباشند.
امروزه در اکثر پرینتر های سابلیمشن از هد 4720 یا 3200 اپسون استفاده میشود که جدید ترین هد شرکت اپسون برای این منظور است.
هد های جدید با توجه به قیمت مناسب تر از نسلهای گذشته و همچنین سرعت بالاتر، هزینه چاپ را تا حدود زیادی کاهش داده اند.
چاپ سابلیمیشن
سابلیمیشن

تاثیر هد روی کیفیت چاپ

تمامی هد های سابلیمیشن ساخت شرکت اپسون بوده و در نتیجه تغییر کیفیت بسیار کمی در چاپ دارند ولی موضوع اصلی تعویض به موقع هد می باشد، نازلهای هد پس از گذشت چند ماه دچار گرفتگی و در نتیجه افت کیفیت چاپ شده که در برای رفع این مشکل هدهای پرینتر باید در فواصل زمانی مشخص و با توجه به کارکرد هد تعویض گردند.

پرس تخت

برای انتقال طرح روی پارچه از دو روش پرس تخت و کلندر استفاده میشود.
پرس تخت مانند یک اطوی بزرگ بوده و حرکت آن معمولا به وسیله جک های هیدرولیکی انجام میگیرد، دما ، فشار و همچنین زمان پرس با توجه به نوع پارچه و شرایط چاپ قابل تغییر است. پرس تخت معمولا برای چاپ تیشرت ، مانتو ، و روسری و باقی محصولاتی که قبل از چاپ عملیات برش روی آنها انجام شده مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین از پرس تخت میتوان برای اجرای سنگ روی کار بهره برد.
انواع سبک تر پرس تخت که دارای مکانیزم حرکت دستی میباشند برای استفاده های غیر صتعتی و خانگی نیز موجود هستند.
یک دست بودن حرارت و فشار روی سطح پرس عاملی تایین کننده در کیفیت خروجی چاپ می باشد، استفاده از دستگاههای مستهلک و قدیمی برای این منظور اصلا توصیه نمیگردد.
ونوس لیزر
سابلیمیشن

کلندر

اصول کار کلندر همانند پرس بوده با این تفاوت که عملیات حرارت دهی و فشار با استفاده از یک استوانه که معمولا توسط روغن داغ یا المنت برقی به دمای مورد نظر می رسد انجام میشود و برای چاپ روی پارچه هایی با سایز بزرگ و معمولا به صورت رول پارچه هستند مورد استفاده قرار میگیرد.

در کلندر هم همانند پرس تخت همسان بودن درجه حرارت و فشار در تمام نقاط غلطک از عوامل اصلی تاثیر گذار روی کیفیت خروجی چاپ می باشد.

اجرای سنگ روی چارپه

در برخی از پارچه ها (معولا لباس بانوان) بعد از چاپ برای بهتر جلوه دادن چاپ و در مجموع لباس از سنگ های زینتی و رنگی با سایز ها و رنگ های مختلف استفاده می شود.

روش کار به این صورت است که ابتدا بخشی از تصویر که نیاز به اجرای سنگ دارد(انتخاب قسمتی از تصویر کاملا به سلیقه مشتری بستگی دارد) انتخاب شده و یک قالب مخصوص برای این بخش تصویر طراحی می شود، سپس سنگ های ریز توسط قالب مرتب شده و با استفاده از نوعی چسب مخصوص روی لباس منتقل شده و با استفاده از پرس تخت و دمای مناسب به لباس میچسبند. چسب استفاده شده برای این کار بسیار مقاوم در برابر شستشو و فشار میباشد به طوری که بدون آسیب به لباس نمیتوان آنها را جدا کرد و سالها بدون هیچ مشکلی روی لباس باقی می مانند.


انتخاب هر یک از این موارد به شرایط کار و نوع محصول تولیدی بستگی دارد.
ونوس لیزر افتخار دارد با داشتن سابقه طولانی در زمینه چاپ سابلیمیشن و با کمک به روز ترین دستگاههای چاپ سابلیمیشن و پرسنل متعد و متخصص در کنار شما دوستان و همراهان عزیز در عرصه تولید لباس و چاپ پارچه باشد، همراهی با شما افتخار ماست.

 

ارتباط با ما

تلفن

021-77683540

موبایل

16 18 109 0937 شاه مرادی
56 17 984 0939 حیدری

فروشگاه اینترنتی ونوس لیزر

خرید اینترنتی و پرداخت امن
همراه با نماد الکترونیکی
اولویت ارسال با سفارش هایی می باشد که اینترنتی خریداری می شود.

تماس با ما

  • تهران ، خیابان انقلاب ، پل چوبی ، خیابان سپاه شمالی

    نبش کوچه فروردین،پلاک 60، واحد13

  • 40 35 68 77 (021)

  • info@venus-laser.com